Dallime mes rishikimeve të "Madhësitë fizike"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti largoj: lt (strongly connected to sq:Njësitë matëse),zh,pt,sk,pl,ru,fr,bs,es,no,hu,nn,ja,sl,cs,bg,vi,ia (strongly connected to sq:Sistemi SI))
|[[kandela]]
|'''cd'''
|Një kandelë është intesiteti i dritës një një drejtim të caktuar gagaga , që një burim i cili prodhon rrezet me frekuencë 540&nbsp;&middot;&nbsp;10<sup>12</sup> herc, dhe inteziteti i tyre në këtë drejtim është 1/683 '''W''' për steradian.
|}
 
Anonymous user