Dallime mes rishikimeve të "Devijimi"

1 byte removed ,  9 vjet më parë
v
Robot: ndryshime kozmetike
v (Zëvendësim i stampës {{joref}} me {{pa referenca}})
v (Robot: ndryshime kozmetike)
== Devijimi Standard ==
* Artikulli kryesor : [[Devijimi standard]]
'''Devijimi Standard''' është një tregues i ndryshueshmërisë i cili tregon sesi janë shpërndarë rezultatet rreth mesatares aritmetike. Llogaritet mbi bazën e të gjithë rezultateve dhe jo vetëm mbi bazën e rezultateve më të skajshme.
 
[[Kategoria:Psikologji]]