Dallime mes rishikimeve të "Prefiksi telefonik"

v
Robot: ndryshime kozmetike
v (Robot: ndryshime kozmetike)
'''Prefiksi''' është një numër që i është caktuar një shteti nga [[Bashkimi Ndërkombëtar i Telekomunikacionit]] dhe shërben për të kontaktuar me telefon shtetet specifike.
 
== Shiko dhe këtu ==
[[Kodet lokale telefonike|Kodet (prefikset) lokalë telefonik të Shqipërisë]]
 
{{Cung}}
 
[[CategoryKategoria:Telekomunikim]]