Ndryshimi mes inspektimeve të "Qeveria e Përkohshme e Shqipërisë"

v
Robot: ndryshime kozmetike
v
v (Robot: ndryshime kozmetike)
'''Qeveria e Përkohshme e Shqipërisë''' ishte qeveria e parë krijuar nga [[Kuvendi i Vlorës]] me [[4 dhjetor]] [[1912]].
 
[[ImageSkeda:Isa boletini vlora 1912.jpg|thumb|270px|[[Isa Boletini]] ne rruget e [[Vlorë|Vlorës]]s.]]
 
[[ImageSkeda:Flag of Albanian Provisional Government 1912-1914.gif|thumb|right|120px|Flamuri i shtetit të parë shqiptar]]
 
== Anëtarët e Kabinetit Qeveritar ==
* [[Ismail Qemali]] - Kryeministër dhe Ministër i Jashtëm
* Dom [[Nikoll Kaçorri]] - Zv.Kryeministër