Dallime mes rishikimeve të "Rikard Ljarja"

v
Robot: ndryshime kozmetike
v (Robot: ndryshime kozmetike)
Më [[1960]] mbaroi maturën në Shkodër kurse më [[1965]] diplomoi në Shkollën e Lartë të Aktrimit ("[[Aleksander Moisiu|A. Moisiu]]"), [[Tiranë]].
 
Për tetë vite pas diplomimit punoi aktor i teatrit në [[Teatri "Migjeni"|Teatrin "Migjeni"]] në Shkodër. Prej [[1973]] deri [[1996]] ai ishte aktor, [[skenarist]] dhe [[regjisor]] i filmave të prodhuar nga [[kinostudio]]t. Prej [[1996]] deri [[2002]], kur doli në pension, ishte drejtor artistik në [[televizionin publik]] shqiptar.
 
== Filmografia ==
 
* [[Viktimat e Tivarit]] ({{F|1996}})
*[[Fletë të bardha]] - ({{F|1990}})
*[[Pesha e kohës]] - (1988) Kryetari
*[[Kur hapen dyert e jetës]] - ({{F|1986}})
 
== Lidhje të jashtme ==
{{imdb emri|id=0488233|emri=Rikard Larja}}