Dallime mes rishikimeve të "Ruzhdi Pulaha"

No change in size ,  9 vjet më parë
v
Robot: ndryshime kozmetike
No edit summary
v (Robot: ndryshime kozmetike)
Në vitin 2000 rikthehet në skenë me “Kohë e çmendur” dhe arrin të bëhet sërish i kërkuar dhe i vënë në skenë, me , “Streha e të harruarve” (2004). Në vitet 2001 – 2002 është skenarist edhe i telenovelës së parë shqiptare, “Njerëz dhe fate”.
 
ruzhdi pulaha eshte shkrimtari me i njohur i shqiperise.ai ka shkruar filma shume te njohur si "zonja nga qyteti" dhe "shoqja nga fshati".por ruzhdi pulaha nuk eshte vetem nje dramaturg i njohur,respektuar,dhe i talentuar,ai eshte edhe nje prind dhe baba i dashur.Ruzhdi Pulaha kujdeset shume per familjen e tij.
 
[[Kategoria:Shkrimtarë shqiptarë]]
[[Kategoria:Korçë]]
 
[[pl:Ruzhdi Pulaha]]