Ndryshimi mes inspektimeve të "Federata Polake e Futbollit"

ska përmbledhje të redaktimeve
rezerv = -|
}}
'''Polski Związek Piłki Nożnej''' (Federata Polake e Futbollit) ose shkurt PZPN është themeluar më [[1919]]. Në federaten ndërkombëtare të futbollit [[FIFA]] është antarsuar më [[1923]] ndërsa në Unionin e Federatave Evropiane [[UEFA]] më [[1955]]. Kryetar aktual i PZPN është [[Michał Listkiewicz]] dhe kombtaren e Polake e udhëheqë traineri [[PawełLeo JanasBeenhakker]].
 
==Pak Histori==
...
 
==Kampionët==
Tabela e Kanpionve të Polonisë.
*[[2005]] : [[Wisła Kraków]]
*[[2006]] : [[Legia Varshava]]
*[[2007]] : ?
 
|}
 
==Stadiumet==
{||border="1" cellpadding="2"
...
|| ''Emri i Stadiumit''|| ''Qyteti''||''Vende<br/>qëndrimi''||''Vende<br/>ulëse''||''Kapaciteti<br/>([[UEFA]])''||''Mbulesa''||''Ndriçimi<br/>(lux)''||''Mesatarja<br/>e shikueve''||''Klubi''
== Ndeshjet e Polonisë me [[Federata Shqiptare e Futbollit|Shqipërin]] ==
|-
| '''Śląski (Narodowy)'''|| [[Chorzów]]||-||48 000||48 000||-||1600||-||Stadiumi kombëtar
|}
 
== Ndeshjet e Polonisë me [[Federata Shqiptare e Futbollit|Shqipërin]] ==
Deri më tani (2005) Shqipëria ka luajtur dhjetë ndeshje me Poloninë me rrezulltatet: një fitore, tri barazime, gjashtë humbje dhe rrezulltati i golave : 7:12 (-5)
 
==Shiko dhe këtë==
{{UEFA}}
==Lidhje të jashtme==
 
==Lidhje të jashtme==
{{fut-cung}}
[[Category:Poloni]]
Anonymous user