Ndryshimi mes inspektimeve të "Dritat e qytezës"

v
Robot: ndryshime kozmetike
v (robot Futje: pl:Światła miasteczka)
v (Robot: ndryshime kozmetike)
Filmi "Dritat e qytezës" prodhim i vitit 1983. Regjia: Fehmi Hoshafi, Skenari: Sabri Godo, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Tahsim Hoshafi.
 
=== Përmbajtja e filmit ===
Harizi jeton në qytetin e bukur të Ksamilit. Ai shfaq shenja dembleizmi dhe parazitizmi për punën mundohet të përfitojë ndonjë vend të rehatshëm dhe kur nuk ja del fillon të shpifë e të dërgojë letra anonime. Këto sjellje e shqetësojnë bashkëshorten e tij dhe ajo vendos të largohet.
 
=== Lidhje të jashtme ===
 
{{film-cung}}
 
[[CategoryKategoria:Filma shqip]]
[[CategoryKategoria:Filma]]
[[CategoryKategoria:Filma 1983]]
 
[[pl:Światła miasteczka]]