Ndryshimi mes inspektimeve të "Flamuri i Nikaraguas"

v
Robot: ndryshime kozmetike
v (r2.7.2) (roboti shtoj: be:Сцяг Нікарагуа)
v (Robot: ndryshime kozmetike)
[[FiguraSkeda:Flag of Nicaragua.svg|thumb|right|300px|Flamuri i Nikaraguas]]
'''Flamuri i [[Nikaragua]]s''' u adoptuan më [[27 Gusht]], [[1971]]. Ai bazohet në flamurin e [[Flamuri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Qendrore|flamurin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Qendrore]] dhe ishte inspiruar nga [[Flamuri i Argjentinës]]
 
== Shih dhe këtë ==
* [[Nikaragua]]
 
{{flam-cung}}
{{AmerVeri-flam}}
 
[[CategoryKategoria:Flamujt e shteteve të Amerikës Veriore|Nikaragua]]
[[CategoryKategoria:Nikaragua]]
 
[[af:Vlag van Nicaragua]]