Dallime mes rishikimeve të "Bixhova"

143 bytes added ,  8 vjet më parë
v
v (Robot: ndryshime kozmetike)
 
== Demografia ==
Sipas të dhënave statistikore të vitit 2002, fshati ka 546 banorë nga të cilët 428shumica janë Shqiptarë dhe 118 Maqedonas.
{| class="wikitable"
|-
! Kombësia !! Banorë !! %
|-
| Shqiptarë || 421 || 77.1 %
|-
| Sllavo-maqedonas || 118 || 21.6 %
|-
| Të tjerë || 7 || 1.3 %
|}
 
== Ekonomia ==
179

edits