Ndryshimi mes inspektimeve të "Boroveci"

197 bytes added ,  8 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Robot: ndryshime kozmetike)
v
| emri='''Borovec'''
| komuna=[[Komuna e Strugës]]
| banor= 629 (2002)
| posta=
| telefoni=
== Demografia ==
Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 629 banorë nga të cilët ishin 74 Shqiptarë, 193 Maqedonas, 175 Turq dhe 187 tjetër.
{| class="wikitable"
|-
! Kombësia !! Banorë !! %
|-
| Sllavo-maqedonas || 193 || 30.7 %
|-
| Turq || 175 || 27.8 %
|-
| Shqiptarë || 74 || 11.8 %
|-
| Të tjerë || 187 || 29.7 %
|}
== Ekonomia ==
 
179

edits