Dallime mes rishikimeve të "Bihar"

No change in size ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: thumb|200px|Vendndodhja e Biharit në Indi '''Bihari''' është shtet verior i Indisë me popullësi rreth 103 mili...)
 
[[File:India_Bihar_locator_map.svg|thumb|200px|Vendndodhja e Biharit në Indi]]
'''Bihari''' është [[Shtetet e Indisë|shtet]] verior i [[India|Indisë]] me popullësi rreth 103 milion. Kryeqyteti i AssamitBiharit është Patna, dhe gjuhët zyrtare jane Hindi dhe Urdu.<ref>[http://www.biharonline.gov.in/ Faqja zyrtare e Biharit]</ref>