Ndryshimi mes inspektimeve të "Albert II i Belgëve"

v
Zëvendësim automatik i thumb me parapamje.
v (Zëvendësim automatik i thumb me parapamje.)
[[Skeda:Albert II.jpg|thumbparapamje|right|Albert II]]
 
'''Albert II''' (i lindur më [[6 qershor]] [[1934]] në [[Bruksel]] ; më emer te plotë ''Albert Felix Humbert, Theodor Christian Eugen Maria''), që nga viti 1993, është i gjashti [[Mbreti|Mbreti i Belgjikës]] nga [[Dhoma e Saksonisë dhe Koburg-Gotha]]. Ai pasoi vëllanë e tij pa fëmijë më të moshuar të fronit [[Baudouin]] ose ne Hollandisht Baudewijn (1930-1993).