Dallime mes rishikimeve të "Alyssa Milano"

v
Zëvendësim automatik i thumb me parapamje.
v (Robot: ndryshime kozmetike)
v (Zëvendësim automatik i thumb me parapamje.)
| webfaqja =
}}
[[Skeda:Alyssa Milano Liberty.jpg|right|thumbparapamje|Alyssa Milano]]
 
'''Alyssa Jayne Milano''' lindi më [[19 dhjetor]] [[1972]] në [[Brooklyn]], [[New York City]], [[New York]]. Është një [[aktore]], [[Producent filmi|producente]] dhe këngëtare [[ShBA|amerikane]]. Prej [[1998]] - [[2006]] luajti ajo në [[Charmed]].