Ndryshimi mes inspektimeve të "Amadeo Avogadro"

v
Zëvendësim automatik i thumb me parapamje.
v (Robot: ndryshime kozmetike)
v (Zëvendësim automatik i thumb me parapamje.)
[[Skeda:Amedeo_Avogadro2.jpg|thumbparapamje|Amadeo Avogadro]]
 
'''Lorenzo Romano Amedeo Carlo Avogadro''', Conte de Auaregna e Ceretto u lind më [[9 gusht]] të vitit [[1776]] në [[Torino]], [[Itali]] dhe ndrroi jetë më [[9 korrik]] të vitit [[1856]] në Torino, ishte kimist dhe fizicient [[italian]].