Dallime mes rishikimeve të "Provinca e Bielës"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{Provincë (Italia) |Provinca = Provinca e Bielës |Emri Italisht = Provincia di Biella |Nofka = |Moto = |Flamuri_figur...)
 
No edit summary
}}
'''Provinca e Bielës''' (italisht: Provincia di Biella) është një provincë e [[Itali]]së që ndodhet në Rajonin e [[Piemonte]]s. Ajo u krijua në vitin 1992 dhe kryeqytet i saj është qyteti i [[Biela|Bielës]].
 
{{Provincat e Italisë}}
 
[[Kategoria:Provincat në Itali]]
[[Kategoria:Provincat në Piemonte]]