Dallime mes rishikimeve të "Kingston (Ontario)"

v
Zëvendësim teksti
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Zëvendësim teksti)
v (Zëvendësim teksti)
| gjatësia =
}}
'''Kingston''' është një [[Lista e qyteteve në Kanada|qytet]] në [[]], [[Provincat dhe territoret e Kanadasë|provincën]] [[Ontario]], në [[Kanada]]. Qyteti ka një sipërfaqe 450.39 km² dhe popullsi 117207 banorë.<ref>{{cite web | url=http://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2011/dp-pd/hlt-fst/pd-pl/Table-Tableau.cfm?LANG=Eng&T=101&S=50&O=A | title=Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario) | publisher=Statistics Canada | date = 8. 2. 2012. | accessdate = 22. 10. 2012.}}</ref>
 
==Referenca==