Ndryshimi mes inspektimeve të "UZI"

19 bytes added ,  7 vjet më parë
v
Robot: ndryshime kozmetike
(Faqe e re: {{Infobox Armë |name=IMI Uzi |image=300px |caption=IMI Uzi |origin={{ISR}} |type=Automatik i lehtë Pistoletë automatike <!-- Type selection --> |is_ranged...)
 
v (Robot: ndryshime kozmetike)
{{Infobox Armë
|name=IMI Uzi
|image=[[FileSkeda:Uzi 1.jpg|300px]]
|caption=IMI Uzi
|origin={{ISR}}
|designer=[[Uziel Gal]]
|design_date=1948
|manufacturer=[[Israel Military Industries]]<br />[[FN Herstal]]<br />[[Norinco]]<br />[[Lyttleton Engineering Works]] (nën liçensën e Vektor Arms)<br />RH-ALAN
|production_date=1950–sot
|number= 10,000,000+
|crew=
<!-- Ranged weapon specifications -->
|cartridge=[[9×19mm Parabellum]]<br />[[.22 LR]]<br />[[.45 ACP]]<br />[[.41 Action Express|.41 AE]]
|caliber=
|action=
|range= 200 m
|max_range=
|feed=[[Karikator]] me 10 fishekë(.22 dhe .41 AE)<br />16 (.45 ACP)<br />20, 25, 32, 40, 50 (9 mm)
|sights=Shënjestrues metalik
}}