Ndryshimi mes inspektimeve të "Territoret Veri-Perëndimore"

v
Robot: ndryshime kozmetike
v (r2.7.3) (roboti shtoj: af, ar, arc, az, bat-smg, be, be-x-old, bg, br, bs, ca, cs, cy, da, de, el, en, eo, es, et, eu, fa, fi, fiu-vro, fr, frr, fy, ga, gd, gl, gv, he, hr, hu, hy, id, iu, ja, ka, kl, ko, kw, la, lij, lt, lv, mk, mn, mr, ms, nl, nn, no...)
v (Robot: ndryshime kozmetike)
| accessdate = 22. 10. 2012.}}</ref> dhe është themeluar më [[15 korrik]] [[1870]]. [[Yellowknife]] është kryeqëndra e provincës.
 
== Referenca ==
{{referenca}}
 
== Projekte të tjera ==
* {{Commonscat|Northwest Territories|Territoret Veri-Perëndimore}}
 
== Lidhje të jashtme ==
* {{URL|www.gov.nt.ca/|Faqja zyrtare www.gov.nt.ca/}}
{{Ndarja administrative në }}
{{Portal|Kanadaja}}
<!-- Ndëlidhje wiki -->
 
[[Kategoria:Provinca në Kanada]]
[[Kategoria:Divizionet e Kanadasë]]
 
<!-- Ndëlidhje wiki -->
 
[[af:Noordwestelike gebiede]]