Dallime mes rishikimeve të "Ishulli i Princit Eduard"

v
Robot: ndryshime kozmetike
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (r2.7.3) (roboti shtoj: af, ar, arc, ast, az, bat-smg, be, be-x-old, bg, br, bs, ca, cs, cy, da, de, el, en, eo, es, et, eu, fa, fi, fiu-vro, fr, frr, fy, ga, gd, gl, gv, he, hr, hu, hy, id, io, ja, ka, kl, ko, kw, la, lij, lt, lv, mk, mn, mr, ms, nl, n...)
v (Robot: ndryshime kozmetike)
| accessdate = 22. 10. 2012.}}</ref> dhe është themeluar më [[1 korrik]] [[1873]]. [[Charlottetown]] është kryeqëndra e provincës.
 
== Referenca ==
{{referenca}}
 
== Projekte të tjera ==
* {{Commonscat|Prince Edward Island|Ishulli i Princit Eduard}}
 
== Lidhje të jashtme ==
* {{URL|www.gov.pe.ca/|Faqja zyrtare www.gov.pe.ca/}}
{{Ndarja administrative në }}
{{Portal|Kanadaja}}
<!-- Ndëlidhje wiki -->
 
[[Kategoria:Provinca në Kanada]]
[[Kategoria:Divizionet e Kanadasë]]
 
<!-- Ndëlidhje wiki -->
 
[[af:Prins-Edward-Eiland]]