Dallime mes rishikimeve të "Saint-Jérôme"

v
Robot: ndryshime kozmetike
No edit summary
v (Robot: ndryshime kozmetike)
'''Saint-Jérôme''' është një [[Lista e qyteteve në Kanada|qytet]] në [[Laurentides]], provinca [[Kebek]], në [[Kanada]]. Qyteti ka një sipërfaqe 89.37 km² dhe popullsi 68456 banorë.<ref>{{cite web | url=http://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2011/dp-pd/hlt-fst/pd-pl/Table-Tableau.cfm?LANG=Eng&T=101&S=50&O=A | title=Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario) | publisher=Statistics Canada | date = 8. 2. 2012. | accessdate = 22. 10. 2012.}}</ref>
 
== Referenca ==
{{referenca}}
 
== Projekte të tjera ==
* {{Commonscat|Saint-Jérôme|Saint-Jérôme}}
 
== Lidhje të jashtme ==
* {{URL|www.vsj.ca/|Faqja Zyrtare www.vsj.ca/}}
 
{{Ndarja administrative në Kebek}}
{{Portal|Kanadaja}}
<!-- Ndëlidhje wiki -->
 
[[Kategoria:Qytete në Kebek]]
 
<!-- Ndëlidhje wiki -->
 
[[ar:سان جيروم]]