Dallime mes rishikimeve të "Julian Deda"

12 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Julian Deda. Eshte nje nga aktoret dhe komedianet me te famshem ne Shqiperi. Lindi ne Shkoder me 15 Shtator 1981. Ka mbaruar shkollen e mesme "Jordan Misja" ne Shkoder. Ne vitin 2000 f...)
 
Julian Deda
Julian Deda. Eshte nje nga aktoret dhe komedianet me te famshem ne Shqiperi. Lindi ne Shkoder me 15 Shtator 1981. Ka mbaruar shkollen e mesme "Jordan Misja" ne Shkoder. Ne vitin 2000 fiton te drejten e studimeve ne "Akademine e arteve ne Tirane" fakultetin e artit skenik, dega aktrim. Diplomohet me rezultate te shkelqyera ne vitin 2004. Qe nga mbarimi shkollesh se larte, Julian Deda eshte aktor ne aktivitet te plote artistik skenik dhe sidomos televiziv. Ai e fillon karrierene spektaklin "Portokalli" ne Top Channel. Ne 2008 trnasferohet ne TV Klan gjithashtu ne projekte mjaft te suksesshme televizive. Qe nga viti 2009 eshte aktor ne kompanine mediatike "Tring Digital" ne "Apartamentin 2XL" , spektakel ky mjaft i njohur dhe i dashur nga puliku. Gjate gjithe kesaj kohe Julian Deda ka marre pjese si aktor ne dhjetra pjese dramatike, dhe ne disa filma artistik. Ai jeton ne tirane sebashku me bashkeshorten Znj. Armanda Deda dhe me dy femijet e tij Reina dhe Mateo. Julian Deda vazhdon te jete nja nga aktoret me te dashur ne Shqiperi.
6

edits