Ndryshimi mes inspektimeve të "Petro Nini Luarasi"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (Robot: ndryshime kozmetike)
{{Infobox shkrimtar
| emri = Petro NiniNino Luarasi
| foto = [[Skeda:Petro.jpg|200px]]
| titulli = Pedagog, Publicist
}}
 
'''Petro NiniNino Luarasi''' lindi në 22 prill të vitit [[1865]] në [[Luaras]] të [[Kolonjë]]s dhe vdiq më [[17 gusht]] të vitit [[1911]], ishte i biri i Nini Petro Kostallarit, veprimtar i Rilindjes Kombëtare, publicist e pedagog, Mësues i Popullit. Lindi në Luaras të Kolonjës në një familje muratori. Ishte nxënës në shkollën e Qestoratit drejtuar nga [[Koto Hoxhi]].
 
== Jeta ==
Anonymous user