Dallime mes rishikimeve të "Ruzhdi Pulaha"

12 bytes removed ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
'''Ruzhdi Pulaha''' lindi në [[Korçë]] më [[1942]]. koqe kandari e fundit është autori më i inskenuar i Teatrit Kombëtar të Tiranës. Një pjesë e mirë e dramave dhe komedive të tij janë vënë në skenë edhe në Korçë e teatro të tjerë të vendit.
Pas studimeve për gjuhë e letërsi në Universitetin e Tiranës, punoi për rreth dhjetë vjet në tube8
Anonymous user