Dallime mes rishikimeve të "Ruzhdi Pulaha"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
Në vitin 2000 rikthehet në skenë me “Kohë e çmendur” dhe arrin të bëhet sërish i kërkuar dhe i vënë në skenë, me , “Streha e të harruarve” (2004). Në vitet 2001 – 2002 është skenarist edhe i telenovelës së parë shqiptare, “Njerëz dhe fate”.
 
ruzhdi pulaha eshte shkrimtari me i njohur i shqiperise.ai ka shkruar filma shume te njohur si "zonja nga qyteti" dhe "shoqja nga fshati".por ruzhdi pulaha nuk eshte vetem nje dramaturg i njohur,respektuar,dhe i talentuar,ai eshte edhe nje prind dhe baba i dashur.Ruzhdi Pulaha kujdeset shume per familjen e tij. Ne vitin 2009 u arrestua per lende narkotike dhe armbajtje pa leje bashk me shtetasin Vasil Sterjo ky i fundit i arratisur nga pavjoni nr 5.
 
[[Kategoria:Shkrimtarë shqiptarë]]
Anonymous user