Ndryshimi mes inspektimeve të "Sør-Trøndelag"

v
Robot: ndryshime kozmetike
v (Korigjim i fjalës ndërlidhje)
v (Robot: ndryshime kozmetike)
'''Sør-Trøndelag''' është një [[Qarqet e Norvegjisë|qark]] në [[Rajonet e Norvegjisë|rajonin]] [[Trøndelag]] në [[Norvegji]]. Qarku ka një sipërfaqe 18855.76 km² dhe popullsi 297366 banorë<ref>[http://www.ssb.no/folkendrkv/2012k2/tabeller.html Të dhëna statistikore mbi popullsinë e komunave të Norvegjisë.]</ref>.
 
== Referenca ==
{{referenca}}
 
== Projekte të tjera ==
* {{Commonscat|Sør-Trøndelag|Sør-Trøndelag}}
 
== Lidhje të jashtme ==
* {{URL|www.stfk.no|Faqja zyrtare www.stfk.no}}
 
{{Ndarja administrative në qarkun {{PAGENAME}}}}
{{Portal|Norvegjia}}
<!-- Ndërlidhje wiki -->
 
[[Kategoria:Qarqe në Norvegji]]
 
<!-- Ndërlidhje wiki -->
[[it:Sør-Trøndelag]]