Dallime mes rishikimeve të "Shtupeli"

14 bytes added ,  8 vjet më parë
v
Robot: ndryshime kozmetike
v (Robot: ndryshime kozmetike)
'''Shtupeli''' është një qytet i [[Kosovë]].
 
== Historia ==
 
Banorët e parë për të cilin kemi informacion historik mund të kenë qenë [[Ilirt]], emri i tyre është caktuar nga [[Grekt]] dhe [[Romakt]].
Shumica etnike ne Shtupel jan Shqiptart. Minoritetet të rëndësishme janë [[Ashkalit]].
 
== Traditat ==
 
=== Kuzhina ===
 
Ndër ushqimet e vendore, mos harroni Leqeniku, Flija, Krylana, Djathë dhe shumë të tjerë.
 
== Simbolet ==
 
=== Njerëz të rëndësishme ===
 
[[Daniele Novara]] në [[2000]], merr nga ''Reggio Terzo Mondo'', ONG i [[Reggio nell'Emilia|Reggio Emilia]] detyren endërtimi i një shkolle në Shtupel, nga dy deri në pesë vjet. Në [[2001]], promovon një formë të re të ndihmës në menaxhimin e konflikteve.
 
== Shënime ==
<references/>
 
== Projekte të tjera ==
{{Interprogetto | = zakonshmit Category: Klinë}}
{{Qarqet e Kosovës}}