Ndryshimi mes inspektimeve të "Wikipedia:Kërkesa për mbrojtjen e faqeve"

ska përmbledhje të redaktimeve
[[Kategoria:WikiProjekteWikipedia:Projekte|{{PAGENAME}}]]
[[ab:Авикипедиа:Защита страниц]]
[[bn:উইকিপিডিয়া:পাতা সুরক্ষার আবেদন]]
<div style="padding: {{{1|10px}}}; text-align: left; font-family: arial, sans-serif; font-size:100%; border: 1px solid #58ACFA; margin:3px 5px;">
[[Skeda:Crystal Clear action encrypted.png|100px|djathtas|Mbro faqe]]
Këtu mund tiu drejtoni një kërkesë administratorëve për ti vendosur apo per tia hequr një faqeje mbrojtjen. [[Wikipedia:AdministratorëtAdministruesit|Administratorët]] janë të autorizuar për të mbrojtur, zakonisht për shkak të konflikteve të redaktimit dhe vandalizmave të përsëritura. Pra, nëse ju doni të kërkoni mbrojtjen e një faqe për shkak të këtyre arsyeve, formuloni një kërkesë më poshtë. Gjithashtu, në qoftë se një faqe e mbrojtur nuk i plotëson më kushtet për të qënë e mbrojtur, ju mund të kërkoni heqjen e mbrojtjes. Formulari i kërkesës duhet të përmabjë:
* Specifikim për faqen që kërkoni mbrojtje apo heqjen e mbrojtjes.
* Shpjegoni pse.