Ndryshimi mes inspektimeve të "17 Dhjetor"

34 bytes removed ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.2) (roboti shtoj: ext:17 diziembri)
{{Tabelamuajve}}{{Muaj 31|Nëntor|Dhjetor|Janar}}
== Ngjarje ==
* [[1903]] - [[Vëllezërit Wright]] arritën të ftuturojnëfluturojnë me avionin e tyre Flayer dhe të kalojnë 37 në ajr. prelete čitavih 37 metarametra. Fluturimi ka zgjatëzgjati vetëm 37 sekonda.
* [[1989]]. - Në [[Rumania|Rumani]] shperthyen demonstratat masive kunder regjimit te diktatorit [[Nicolae Ceauşescu]],në ë cilat humbën jetën 1.000 njerz.