Ndryshimi mes inspektimeve të "17 Dhjetor"

89 bytes added ,  8 vjet më parë
* [[1873]] - [[Ford Madox Ford]], letrar anglez
* [[1916]] - [[Esad Mekuli]], shkrimtar shqiptarë († [[1993]])
* [[1932]] - [[Tinka Kurti]], aktore, "Zoja e randë" e teatrit dhe kinemasë shqiptare.
* [[1965]] - [[Damir Uzunoviq]], letrar boshnjak
* [[1975]] - [[Mayuko Aoki]], dubluese japoneze ([[seiyu]])