Ndryshimi mes inspektimeve të "Amadeo Avogadro"

v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Zëvendësim automatik i thumb me parapamje.)
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
[[Skeda:Amedeo_Avogadro2.jpg|parapamje|Amadeo Avogadro]]
 
'''Lorenzo Romano Amedeo Carlo Avogadro''', Conte de Auaregna e Ceretto u lind më [[9 Gusht|9 gusht]] të vitit [[1776]] në [[Torino]], [[Italia|Itali]] dhe ndrroi jetë më [[9 Korrik|9 korrik]] të vitit [[1856]] në Torino, ishte kimist dhe fizicient [[italian]].
 
[[Kategoria:Kimistë italianë]]