Ndryshimi mes inspektimeve të "Ridderkerk"

1 byte removed ,  7 vjet më parë
v
- bashki + komunë
v (r2.7.3) (roboti shtoj: ca, de, en, eu, fi, fr, hy, id, jv, li, ms, nl, ro, ru, sv, vi, vo, war, zh)
v (- bashki + komunë)
| gjatësia = 4.60055
}}
'''Ridderkerk''' është një [[bashkitëkomunat e Holandës|bashkikomunë]] në provincën [[Hollanda e Jugut]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 25.1 km² dhe popullsi 44826 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Ridderkerk]] është kryeqendra e bashkisë.
 
==Referenca==