Dallime mes rishikimeve të "Reimerswaal"

1 byte removed ,  10 vjet më parë
v
- bashki + komunë
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (r2.7.3) (roboti shtoj: br, ca, de, en, eu, fr, fy, gl, hy, id, li, ms, nl, no, ro, ru, sv, vi, vo, war, zea)
v (- bashki + komunë)
| gjatësia = 4.01667
}}
'''Reimerswaal''' është një [[bashkitëkomunat e Holandës|bashkikomunë]] në provincën [[Zelanda]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 243.08 km² dhe popullsi 21665 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Kruiningen]] është kryeqendra e bashkisë.
 
==Referenca==