Dallime mes rishikimeve të "Nimega"

1 byte removed ,  9 vjet më parë
v
- bashki + komunë
v (r2.7.2+) (roboti shtoj: af, am, an, ar, be, be-x-old, bg, br, ca, cs, cy, da, de, el, en, eo, es, eu, fa, fi, fr, fy, gl, he, hu, hy, id, is, ja, jv, ka, ko, la, lb, li, lt, lv, nds, nds-nl, nl, nn, no, pl, pnb, pt, ro, ru, sco, sh, simple, sk, sr, stq...)
v (- bashki + komunë)
| gjatësia = 5.8667
}}
'''Nimega''' është një [[bashkitëkomunat e Holandës|bashkikomunë]] në provincën [[Gelderland]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 57.53 km² dhe popullsi 162932 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Nimega]] është kryeqendra e bashkisë.
 
==Referenca==