Dallime mes rishikimeve të "Deurne"

1 byte removed ,  9 vjet më parë
v
- bashki + komunë
v (r2.7.3) (roboti shtoj: an, ca, de, en, eu, fr, hy, id, jv, li, ms, nl, ro, sv, war)
v (- bashki + komunë)
| gjatësia = 5.794722
}}
'''Deurne''' është një [[bashkitëkomunat e Holandës|bashkikomunë]] në provincën [[Brabanta Veriore]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 118.37 km² dhe popullsi 31536 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Deurne]] është kryeqendra e bashkisë.
 
==Referenca==