Dallime mes rishikimeve të "Borsele"

1 byte removed ,  9 vjet më parë
v
- bashki + komunë
v (r2.7.3) (roboti shtoj: bg, br, ca, de, en, es, eu, fr, fy, gl, hy, id, li, ms, nl, no, pl, ro, ru, sv, vi, vo, war, zea)
v (- bashki + komunë)
| gjatësia = 3.821667
}}
'''Borsele''' është një [[bashkitëkomunat e Holandës|bashkikomunë]] në provincën [[Zelanda]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 194.42 km² dhe popullsi 22734 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Heinkenszand]] është kryeqendra e bashkisë.
 
==Referenca==