Dallime mes rishikimeve të "Súdwest-Fryslân"

v
-bashki +komunë
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (- bashki + komunë)
v (-bashki +komunë)
| gjatësia = 5.5444
}}
'''Súdwest Fryslân''' është një qytet dhe [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Friesland]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 813.05 km² dhe popullsi 82000 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[[[Sneek]]]] është kryeqendra e bashkisëkomunës.
 
==Referenca==