Westvoorne: Dallime mes rishikimesh

1 byte removed ,  10 vjet më parë
v
-bashki +komunë
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v - bashki + komunë
v -bashki +komunë
Rreshti 82:
| gjatësia = 4.066388
}}
'''Westvoorne''' është një qytet dhe [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Hollanda e Jugut]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 97.52 km² dhe popullsi 14072 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Rockanje]] është kryeqendra e bashkisëkomunës.
 
==Referenca==