Ndryshimi mes inspektimeve të "Ridderkerk"

1 byte removed ,  7 vjet më parë
v
-bashki +komunë
v (- bashki + komunë)
v (-bashki +komunë)
| gjatësia = 4.60055
}}
'''Ridderkerk''' është një [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Hollanda e Jugut]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 25.1 km² dhe popullsi 44826 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Ridderkerk]] është kryeqendra e bashkisëkomunës.
 
==Referenca==