Dallime mes rishikimeve të "Reimerswaal"

1 byte removed ,  9 vjet më parë
v
-bashki +komunë
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (- bashki + komunë)
v (-bashki +komunë)
| gjatësia = 4.01667
}}
'''Reimerswaal''' është një [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Zelanda]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 243.08 km² dhe popullsi 21665 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Kruiningen]] është kryeqendra e bashkisëkomunës.
 
==Referenca==