Dallime mes rishikimeve të "Sint-Michielsgestel"

v
Robot: Removing selflinks
v (-bashki +komunë)
v (Robot: Removing selflinks)
| gjatësia = 5.358611
}}
'''Sint-Michielsgestel''' është një [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Brabanta Veriore]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 59.89 km² dhe popullsi 28128 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Sint-Michielsgestel]] është kryeqendra e komunës.
 
==Referenca==