Ndryshimi mes inspektimeve të "Ridderkerk"

4 bytes removed ,  7 vjet më parë
v
Robot: Removing selflinks
v (Bot: Automated text replacement (-[[[[ +& -]] +]] & -Kategoria:Komuna në Hollanda e Jugut +Kategoria:Komuna në Holandën e Jugut))
v (Robot: Removing selflinks)
| gjatësia = 4.60055
}}
'''Ridderkerk''' është një [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Hollanda e Jugut]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 25.1 km² dhe popullsi 44826 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Ridderkerk]] është kryeqendra e komunës.
 
==Referenca==