Dallime mes rishikimeve të "Lugati"

15 bytes added ,  9 vjet më parë
v
r2.7.3) (roboti shtoj: ur:بھوت
(Po kategorite dhe lidhjet me enciklopedite ne gjuhe te tjera pse i hoqe)
v (r2.7.3) (roboti shtoj: ur:بھوت)
 
'''Lugati''' figurë mitike, njeriu i vdekur që zgjohet nga varri. [[Dhampiri]] është i vetmi që mund të mbys ë dhe të çlirojë individët nga lugati.Poashtu lugati mund te largohet ne menyren me te përsosur ne bazë të lutjeve.
 
[[tt:Öräk]]
[[uk:Привид]]
[[ur:بھوت]]
[[vi:Ma]]
[[zh:鬼]]
1.758

edits