Dallime mes rishikimeve të "1951"

61 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
== [[:Kategoria:Lindje 1951|Lindje]] ==
* [[26 Marsmars]] - [[Rexhep Mala]], Hero i kombit shqiptarë
* [[17 Marsmars]] - [[Luan Daka]], personalitet shqiptar nga lëmia e artit teatral dhe kinematografik
* [[1511 Korrikkorrik]] - [[KujtimAleksandër DashiPeçi]], shkrimtarkompozitor shqiptarëshqiptar
* [[2115 Korrikkorrik]] - [[RobinKujtim WilliamsDashi]], aktorshkrimtar dhe komedian amerikanshqiptarë
* [[221 Tetorkorrik]] - [[ShukriRobin KaçanikuWilliams]], kinematografëaktor shqiptarëdhe komedian amerikan
* [[2 tetor]] - [[Shukri Kaçaniku]], kinematografë shqiptarë
 
== [[:Kategoria:Vdekje 1951|Vdekje]] ==