Ndryshimi mes inspektimeve të "Azem Shkreli"

6 bytes removed ,  7 vjet më parë
v
v
*|Zogj dhe gurë ({{L|1997}}).
 
==VepraVeprat==
- “Bulzat”- Kjo veper eshte e perbere nga gjashte cikle: “''Poema e pakthyeme''”, “''Kallximi në tri kangë''”, “[[Akuarele]]”, “[[Elegji]]”, “''Intimet''” dhe “''Hoje''”.
== Vepra ==
II.*| ''Kallximi ne tri kange''
“Shputat e hueja”, “Mohomi”, “Tuba e tretun” dhe “Nusja”.
*| [[AKUARELE]]
“Mbramje” ketu pershkruhet mbremja e cila i merr kujtimet e dites. “Hana” ketu pershkruhet se si humbet neper re. “Dhe loti” ketu kemi te paraqitur lotet te cilet sikur jane ne pritje gjithmone.
 
*|[[ELEGJI]]
“Nji jete”, poezit “Murana”, ”Ne ndamje”, “Renkimi i vorreve”, “Melodija e nji kasollje”, “Vajzes mbi vorr”.
 
*|. Intimet
Poezitë: “O, kenge”, “Lirike intime”, “Lotet e maleve” dhe “Kercenimi”.
*| HOJE
Ne kete cikel bejne pjese poezite: “Perralla e mshefun”, “Kepute nji lule”, “Qortim”, “Kur te shkosh…”, “Vargje malli”, “Peshperitje”, “Dashni”, “Portret”, “Deshire”, “Ngashnjim”, “Hoje”, dhe “Dallga”.
[[Bernard Lazraj]]
 
=== Prozë ===
*|Karvani i bardhë ({{L|1961}}),
*|Sytë e Evës (1975),
*|Muri përfundi shqipes Shtatë nga at,
 
=== Drama ===
*|Fosilet ({{L|1968}}),
*|Varri i qyqes ({{L|1983}}) etj.
 
== Lidhje të jashtme ==