Ndryshimi mes inspektimeve të "Betim Muço"

451 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''([[1947]])'''
 
Lindi në Tiranë, në vitin 1947. Studioi për fizikë në Universitetin e Tiranës. Punoi fillimisht si mësues në Krujë. Nga 1974 deri në 2001 punoi si sizmolog ne Institutin e Sizmologjise të Akademisë së Shkencave në Tiranë, ku fitoi gradat Kandidat i Shkencave dhe Doktor i Shkencave e me pas titullin Profesor. Veç krijimtarisë letrare origjinale dhe publicistikës ka përkthyer në shqip një sërë autorësh si Grin, Bellou, Mishima, Munro, Xhojs e Nabokov.
Lindi në Tiranë, në vitin 1947. Studioi fizikën në Tiranë.
Nga viti 2001 jeton e punon në SHBA.
==Tituj të veprave==
*'''Rrugëve të atdheut''' ([[1967]])
Anonymous user