Ndryshimi mes inspektimeve të "Lulzim Basha"

41 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
| Feja =
}}
'''Lulzim Basha''' lindi më [[12 qershor]] [[1974]] në [[Tiranë]], është politikan shqiptar, ish-Ministër i Brendshëm i Shqipërisë, ish-deputet i Legjislaturës XVIII të Kuvendit të Shqipërisë dhe kryetari i [[Bashkia Tiranë|Bashkisë së Tiranës]]. Por origjina e tij është nga Elbasani.
 
== Arsimimi dhe veprimtaria para politike==
Anonymous user