Ndryshimi mes inspektimeve të "Jimmy Wales"

3 bytes removed ,  8 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.2) (roboti shtoj: bxr:Джимми Уэйлс)
v
[[Skeda: Jimmy-wales-frankfurt2005-alih01 Wales Fundraiser Appeal.jpgJPG|thumb|right|275px200px|Jimmy Donal "Jimbo" Wales]]
 
'''Jimmy Donal "Jimbo" Wales''' (është lindur më [[7 gusht]] [[1966]] në Huntsville, [[Alabama]]) është themelues dhe president i fondacionit Wikimedia një organizatë jofitimprurëse e cila përkujdeset për Wikipedinë dhe disa projekte tjera.
95

edits