Dallime mes rishikimeve të "1954"

51 bytes added ,  8 vjet më parë
v (r2.7.3) (roboti shtoj: wuu:1954年)
* [[28 Shkurt]] - [[Enver Petrovci]], artist dhe regjisor shqiptarë
* [[7 Prill]] - [[Jackie Chan]], aktor, regjisor, këngëtar dhe kaskader kinez
* [[27 Maj]] - [[Lawrence Krauss]], fizikan teorik
 
== [[:Category:Vdekje 1954|Vdekje]] ==