Dallime mes rishikimeve të "Lawrence Krauss"

No change in size ,  9 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
[[Skeda:Krauss.JPG|thumb|right|Krauss në Universitetin Kombëtar të Australisë, Shtator 2010]]
'''Lawrence Maxwell Krauss''' (i lindur më [[27 Maj]] [[1954]]) është [[Fizika teorike|fizikan teorik]], [[Kozmologjia|kozmolog]], dhe profesor i fizikës [[Kanadaja|kanadezo]]-[[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|amerikan]] i fizikës. Ai është profesor themelues i School of Earth dhe Space Exploration, dhe drejtori i [[Origins Project]] në Arizona State University. Krauss është autori i disa librave best-seller, duke përfshirë ''[[The Physics of Star Trek]]'' (Fizika e Star Trek) dhe ''[[A Universe from Nothing]]'' (Një Univers nga Asgjë). Ai është përkrahës i [[Skepticizmi shkencor|skepticizmit shkencor]], [[Edukimi shkencor|edukimit shkencor]], dhe [[Shkenca e moralit|shkencës së moralit]].
 
==Librat==